KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW W DOMU

 
Witajcie Dziewczyny :)
Przedstawię wam dzisiaj krok po kroku jak zrobić sobie keratynowe prostowanie włosów w warunkach domowych. Jeżeli nie stać was na robienie tego zabiegu u fryzjera to zapraszam Was do lektury, ponieważ koszt przeprowadzenia tego zabiegu samemu jest zdecydowanie dużo tańszy. 
1. DO KOGO SKIEROWANY JEST ZABIEG
 
Zabieg keratynowego prostowania włosów jest przede wszystkim skierowany do osób którzy mają cienkie, zniszczone włosy, takie po rozjaśniaczach są najlepsze. 
Moje włosy były ostro rozjaśniane przez kilka lat, ich stan był bardzo fatalny i już prawie nic nie mogłam z nimi zrobić. Były bardzo puszyste, wręcz ogromne siano zamiast włosów. 
Wydawałam majątek na wygładzające kosmetyki, które i tak bez szczotki czy prostownicy nic nie dawały. Moje włosy nadawały się tylko i wyłącznie do związania w kitkę / koczka, bo nawet długi kucyk wyglądał strasznie. A nie zawsze mamy czas rano na godzinne układanie włosów. 
I właśnie na takich włosach jakie właśnie opisałam są najlepsze efekty :)
Na włosach, grubych, mocnych i ogólnie zdrowych ten zabieg nie będzie miał tak spektakularnego efektu, więc jeżeli posiadacie włosy w dobrej kondycji to ja bym sobie takim zabiegiem głowy nie zawracała ;)

Teraz krok po kroku:

2. WYBIERAMY KOSMETYKI DO KERATYNOWEGO PROSTOWANIA WŁOSÓW
Mamy tu do wyboru kilka firm, można trochę zwariować dlatego postaram się przedstawić to jak najdokładniej.
Jednak pamiętajcie, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie dlatego jak wyłapiecie jakieś błędy to bardzo proszę o poprawę. 
 • Coppola
 • Global Keratin
 • Encanto
 • Keratin Research
 • John Paul Paris
 • i wiele innych
Co wybrać?
Coppola oraz Global Keratin jest najczęściej stosowana w naszych salonach fryzjerskich.
Wykonuje je się w dokładnie taki sam sposób, ale o tym póżniej.. 
W internecie krąży opinia, że Coppola bardziej włosy wygładza a Global Keratin bardziej je prostuje. Ja natomiast z tą opinią nie jestem tak do końca zgodna.. Moim zdaniem różnice między tymi dwoma metodami sa tak małe, że aż niezauważalne.
Zresztą nie możemy tego w ten sposób podzielić, ponieważ efekt zależy od naszych włosów. Im bardziej zniszczone, utlenione tym lepszy efekt pięknych lśniących lejących się włosów. 
 
Ja Global Keratin miałam robione 3 miesiące temu, i gdybym chciała teraz zrobić sobie Coppole to muszę przy efekcie końcowym wziąć też pod uwagę, że moje włosy w tym momencie nie są nawet w 1/10 tak zniszczone jak przed GK dlatego jestem przekonana, że tak jak przy pierwszym zabiegu byłam zachwycona tym, że moje włosy się już nie puszą, to teraz bym dostrzegła tylko to, że są bardziej proste.. A to właśnie dlatego, że po 3 miesiącach od Global Keratin nadal są super wygładzone. Może już nie są takie proste, ale za to mam piękne filmowe wygładzone fale bez żadnej szczotki, wałków, czy lokówki. 
Może ostatnio troszeczkę zaczęły mi się już puszyć, o czym wspominałam w poprzednim poście, ale podczas ostatniej wizyty u fryzjera okazało się, że wina tylko i wyłącznie była po stronie końcówek. Zostały lekko podcięte i wszystko wygląda super!
Encanto jest najbardziej popularne do wykonywania zabiegu samemu w warunkach domowych. Jednak jej wykonanie troszeczkę się różni od tych wymienionych wyżej. 
O innych firmach rozpisywać się tu nie będę z kilku powodów
-nie są tak popularne w PL
-wykonuje je się dokładnie tak samo jak Encanto lub Global Keratin
Jeżeli któraś z Was wykonywała zabieg innymi kosmetykami bardzo proszę o opinię. 
Gdzie kupić?
 
Dziewczyny, Kosmetyki do tego zabiegu są już dostępne coraz częściej na allegro. 
Jeżeli jednak tam nic nie będzie, proponuję złożyć sobie zamówienie na ebay
gdzie zestaw można zamówić za niecałe 50 $
Taki zestaw wystarcza spokojnie na 3 do 4 zabiegów dlatego można zamawiać sobie go spokojnie na 3 osoby i się produktem podzielić. 
Dziewczyny na wizażu tak robią :) Można się tam podczepić. 3. DO WYKONANIA ZABIEGU POTRZEBUJEMY:
 • zestaw kosmetyków do keratynowego prostowania włosów
 • miseczka
 • pędzelek do aplikacji
 • rękawiczki ochronne
 • grzebyk
 • suszarka najlepiej z chłodnym nawiewem
 • prostownica nagrzewająca się do 215-230 °C
 • maseczka ochronna (niestety kosmetyki mają bardzo intensywną, drażniącą woń, która jest dla nas szkodliwa)
 • pomieszczenie z dobrą wentylacją (jeżeli nie mamy w łazience okna, to cały zabieg wykonujmy przy otwartych drzwiach, oraz pootwieranymi oknami w najbliższych pomieszczeniach)
 • przyjaciółka która pomoże nam cały zabieg wykonać, oczywiście można zrobić to samemu, ale sprawa jest dosyć męcząca. 
4. SPOSÓB WYKONANIA ZABIEGU
Zacznę od Encanto ponieważ dwie pozostałe metody przeze mnie opisane robi się dokładnie tak sama tylko z pominięciem Kilku punktów. 
Encanto
 
1. Myjemy włosy szamponem głęboko oczyszczającym dołączonym do zestawu. 
Czynność powtarzamy jakieś 2 do 3 razy aby mieć pewność, że wszystkie nasze łuski na włosach się dokładnie otworzyły. Po tym szamponie nasze włosy będą bardzo ale to bardzo szorstkie, nie przestraszcie się tego efektu, tak ma być.
2. Osuszamy włosy ręcznikiem, delikatnie to robimy aby naszych włosów nie połamać. 
Nie trzemy tym ręcznikiem głowy tylko tak jakby ugniatamy włosy aby odprowadzić z nich jak największą ilość wody
3. Na wilgotne włosy nakładamy treatment tak ok. centymetra od skóry głowy. 
Najlepiej to nakładać pędzelkiem do nakładania farby, pasmo po paśmie, ponieważ nasze całe włosy muszą zostać dokładnie pokryte produktem. 
Robimy to dokładnie tak jakbyśmy właśnie te włosy farbowały, po nałożeniu produktu możemy jeszcze je trochę pomasować, najpierw całe a później również pasmo po paśmie aby mieć pewność że dobrze rozprowadziłyśmy cały produkt. 
4. Odczekujemy 15 minut
5. Suszymy włosy suszarką, to jest bardzo męcząca czynność, ale musicie dać radę :)
Wysuszenie włosów na których jest mnustwo produktu zajmie nam dużo czasu, na pewno zaczną was boleć ręce, no ale czego się nie robi dla pięknych, lśniących włosów.
Pamiętajmy aby suszarka miała maksymalny nadmuch lecz średnią temperaturę. Nie możemy tej czynności wykonywać na najwyższym grzaniu!!!
6. Kiedy nasze włosy zostaną już dobrze wysuszone zaczynamy je prostować.
Musimy nagrzać prostownicę na ok 215 – 230 °C i przy pomocy grzebyka który przed prostownicą będzie nam ładnie oddzielał włosy, prostujemy pasmo po paśmie.
Na jednym paśmie przejeżdżamy prostownicą 6 – 7 razy.
7. Gdy już wszystkie nasze włosy są ładnie wyprostowane musimy odczekać 30 minut
8. Po tym czasie znowu myjemy włosy szamponem oczyszczającym oraz suszymy włosy ręcznikiem. Dokładnie tak samo jak w punkcie 2. 
9. Teraz na wilgotne włosy nakładamy odżywkę tak samo jak w punkcie 3. 
ok 1 do 2 cm do skóry głowy, za pomącą pędzla. Pamiętajmy aby produkt nakładać na małe pasemka, aby każdy włos był nim dobrze pokryty. z tą odżywką na włosach czekamy 15 minut
10. Po tym czasie spłukujemy połowę odżywki. 
To może Wam się wydać dosyć skomplikowane, jak spłukać połowę odżywki. Moje Kochane, nie chodzi o to aby spłukać ją od połowy głowy.. Chodzi o to, że spłukując normalną odżywkę czujecie dotykając włosów czy coś jeszcze na nich jest. Każda z nas to robi i nie ma z tym problemu. Jednak przy tym zabiegu musimy polać włosy wodą i wyczuć  że zbędna większość produktu jest spłukana, jednak nadal coś na tych włosach czujecie.. 
Nie wiem jak to dokładnie opisać, musicie same zrobić to na wyczucie. 
11. Suszymy włosy tak samo jak w punkcie 
Mała temperatura/ Duże obroty suszarki
12. I prostujemy włosy dokładnie tak jak w punkcie 
Global Keratin/ Coppola
Przy wykonywaniu prostowania jedną z tych dwóch metod robimy to dokładnie tak samo jak przy Encando tylko, że cały zabieg kończymy na punkcie 6
tj. 
 • myjemy włosy szamponem oczyszczającym
 • nakładamy treatment
 • suszymy
 • prostujemy
i tyle. nic więcej z nimi nie robimy!!

5. JAK DBAĆ O WŁOSY PO ZABIEGU
No i tu jest kilka podstawowych zasad których nie możemy złamać
 • nie myjemy włosów przez 3 dni (przy Encando podobno można już umyć na drugi dzień, ale nie wiem czy ja i tak bym ze 2 dni odczekała)
 • nie zaginamy włosów, tz. nie wiążemy ich w żaden kucyk, nie spinamy klamerkami, nie możemy nawet brać ich za ucho. włosy same muszą sobie wisieć  
 • od czasu do czasu prostujemy włosy prostownicą, szczególnie rano, kiedy w nocy podczas snu mogły nam się powyginać 
Do mycia włosów potrzebny nam będzie szampon bez SLS / SLES (detergent który nam bardzo szybko tą keratynę z naszych włosów wypłucze i efekt z zabiegu będzie żaden)
Włosy myjemy tak często jak same tego potrzebujemy, nie ma tu jakiś wielkich wytycznych. 
Po myciu włosów za każdym razem nakładamy odżywkę zawierającą w swoim składzie keratynę. Uwaga: Odżywka nie może zawierać silikonów, które robią nam sztuczną powłokę na włosach, ale o tym kiedy indziej, w innym poście. 
 
Staramy się nie używać kosmetyków do układania włosów, szczególnie unikamy tych zawierających alkohol.

6. FARBOWANIE / STRZYŻENIE
 
Farbowanie – Nie powinno się farbować włosów na 2 tygodnie przed zabiegiem i 2 tygodnie po zabiegu, jednak ja przy Global Keratin miałam farbowane włosy tuż przed zabiegiem a i tak jestem bardzo zadowolona z efektu. Więc tak naprawdę trudno mi się na ten temat wypowiedzieć. Nie wiem czy przy różnych metodach jest inne zdanie na ten temat? Na pewno po zabiegu Farbować nie wolno, ale nawet jak pójdziecie do fryzjera miesiąc po zabiegu to pamiętajcie, aby fryzjerce powiedzieć, że taki zabieg miałyście robiony i nie chcecie mieć mytych włosów szamponem z sls ani nakładać żadnych silikonów. 
 
Strzyżenie- Tu zdanie jest jasne. Po zabiegu czekamy minimum 2 tygodnie aż podetniemy nasze włosy. Mój fryzjer kategorycznie odmówił wykonania tej czynnosci na tej samej wizycie, na której robił mi keratynę. 

6. JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?
 
Producenci kosmetyków obiecują nam od 3 do 6 miesięcy pięknych, lśniących, prostych włosów
Jednak tu wszystko zależy od nas.. od naszych włosów, oraz od tego jak o nie dbamy po zabiegu. Ja po 3 miesiącach jestem jeszcze bardzo zadowolona, ale o tym było już wyżej. 
 
 
Buziaki :*

Share This Post

 • http://www.blogger.com/profile/18091338301647033176 procentova

  Ciekawa jest ta metoda, ale chyba bałabym sobie ją zrobić :)

 • Anonymous

  A moglabys podac dokladnie nazwy tych kosmetykow?

  • http://www.blogger.com/profile/02177627731089455391 Pinkoholiczka

   ale których?
   wszystkich?? trochę tego za dużo. zresztą trzeba szukać zestawu. Najpierw musisz zdecydować się którą firmą chcesz wykonać zabieg, a później szukać zestawu do keratynowego prostowania włosów :)

 • Anonymous

  bardzo ciekawe, mam zamiar wykonac zabieg Global w zakladzie fryzjerskim, lecz niestety szampon i odzywka ktore uzywa sie po zabiegu sa dosc drogie, jakie inne szampony i odzywki mozna stosowac? Czy znasz konkretne marki? Pozdrawiam Edyta

  • http://www.blogger.com/profile/02177627731089455391 Pinkoholiczka

   wkrótce napiszę o tym post.. proszę śledzić bloga.

 • Anonymous

  czy jeśli nie zużyje się całego produktu może on stac, aby wykorzystac go w następnym zabiegu np. za 3 miesiące?

  • http://www.blogger.com/profile/02177627731089455391 Pinkoholiczka

   a jaką datę ważności kosmetyki mają po otwarciu?

 • Anonymous

  bardzo prosze Cie o pomoc. prostowalam wlosy w salanie fryzjerskim, po czym po 2 tygodniach od razu zaczely krecic mi sie wlosy na calych koncowkach, mimo ze uzywam specjalnego szamponu po tym zabiegu. z racji tego ze odzywka byla za droga, kupilam tylko szampon, a odzywke uzywam zwykla z rossmana mgielke z keratyna. powiedz mi czy ta odzywka jest dobra, czy to moze jest jej wina? jesli nie chce kupowac odzywki za 150zl, to jak moge ją zastapic? jakich innych zwyklych moge uzywac? i na jakiej zasadzie samemu mozna dodac keratyne do odzywki? nastepnym razem chcialabym sama kupic sobie kosmetyki, ale nie znam sie na tym kompletnie i nie mam pojecia jak szukac na ebay, czesto za 50$ jest np sam szampon, wiec nie wiem jak znalezc calosc.
  z gory dziekuje :)

  • http://www.blogger.com/profile/02177627731089455391 Pinkoholiczka

   a możesz mi na maila przysłać skład tej odżywki?
   ja postaram Ci się najpierw odpowiedzieć na pytanie odnośnie niej.. a resztę po kolei omówimy bo trochę za dużo tu do pisania :)

  • Anonymous

   Dziękuje za odpowiedz! Wyslalam Ci maila wczoraj:)

  • http://www.blogger.com/profile/16650335757830128901 Pauline UNQ

   Ja również używam mgielki Gliss Kur z keratyną, ale tylko jako dodatek. W salonach można kupić oryginalną (300 ml) za 60 zł (GK) lub na Allegro często trafia się np 100 ml za 30 zł (trzeba sprawdzać co jakiś czas żeby trafić na dobry moment)kiedy aukcje są akurat wystawione :)

  • paulina

   oczywiście, że odżywka popsuła cały efekt :/ przykro mi bardzo, ale jeżeli decydujemy się na zabieg to musimy się do tego zastosować :) niestety ale mnóstwo jest soli w szamponach i odżywkach który są dostępne w drogeriach . Nawet Loreal keratin nie jest przystosowany do tego by ich używać po zabiegu keratynowego prostowania włosów

 • Trawa

  Witam, ja się skusiłam na keratynowe prostowanie włosów metodą Tahe. Moje rozczarownie jest ogromne. Włosy tylko odrobinkę mniej się skręcają, ale puszą nadal i bez prostowania się nie obejdzie. Stosuje odpowiedni szampon i odżywkę zakupione u Pani, która prowadzi mobilny salon fryzjerski i wykonała zabieg na moich włosach w domu. Efekt miał być pewny i gwarantowany. Niestety jest inaczej.

 • http://www.blogger.com/profile/16650335757830128901 Pauline UNQ

  Ten komentarz został usunięty przez autora.

 • http://www.blogger.com/profile/16650335757830128901 Pauline UNQ

  Ja jestem po 10 zabiegach już Globalem :) ( od czterech lat) – zabieg jest rewelacyjny – choć można by było zamiast zabieg użyć słowa (odmłodzenie – odżywianie), ponieważ zabieg może kojarzyć się z chemią, z czymś niebezpiecznym, a tak nie jest. Odżywka w 100 % nie dziala niekorzystnie na włosy ( też sie bałam za pierwszym razem). Niestety muszę stwierdzić, że efekt jest widoczny do 4 zabiegów. Za 10 razem nie widać już różnicy( włosy są tak odżywione, że już nie chwyta :() – są w lepszej kondycji (odżywione)ale nie ma już efektu „gwiazdy filmowej” :( to już chyba tylko nałóg. Super, że dodałaś właśnie, żeby nie porównywać różnych metod jeśli są robione jedna po drugiej. Ze swojej strony dodam jednak jeszcze, że robiłam w między czasie także Qod i Qod Max oraz True Keratin (ostatnio niby lepsze od Globala) i powiem, że w porównaniu z Globalem to jakaś masakra jest ( włosy sie kleją i są jakby cały czas obciążone). Jeśli będzie to pomocne dla innych dziewczyn z mojej strony wystawiam + 10 dla oryginalnego GLOBAL KERATIN ! Trzeba tylko liczyć sie z tym, że po paru latach jesteś już tak przyzwyczajona do efektu włosow gwiazdy filmowej, że chcesz znowu czegoś więcej ;-) a narazie na rynku nie ma już chyba nic lepszego ;-) Pozdrawiam:)

  • http://www.blogger.com/profile/02177627731089455391 Pinkoholiczka

   Bardzo dużo tych zabiegów przeszłaś :)

 • Anonymous

  Możesz wymienić nazwy produktów które trzeba kupić zeby wykonac zabieg global keratin?? dokładnie wszystkie?? szampon..i co jeszcze ??co to jest ten treatment?? to maska??

 • Anonymous

  Przepraszam ale niue moge nigdzie znalezc całego zestawu a pojedynczo jest szampon , maska ,serum odżywka.. Co jest potrzebne do wykonania samego zabiegu.?

 • Anonymous

  A najlepiej podaj mi link co mama kupić obojętne czy na e bayu czy allegro. Z góry dziekuje

 • Anonymous

  a co myslisz o domowym laminowaniu wlosow zelatyna?

  • http://www.blogger.com/profile/02177627731089455391 Pinkoholiczka

   Nigdy nie stosowałam, ale to chyba nie dla mnie :/
   Moim zdaniem żelatyna nie zrobi nic dobrego dla włosów.. może tylko wizualnie, ale ja swoje włosy wolę odżywiać niż nakładać na nie warstwy przez które później nic w nie nie wsiąknie

 • Anonymous

  czesc, bardzo pomocna strona-bylaby wdzieczna za namiary na miejsce gdzie kupujesz caly zestaw do prostowania. Ja mialam nanokeratine i wlosy byly super, ale dostac kosmetyki niestety nie jest latwo.

  • http://www.blogger.com/profile/02177627731089455391 Pinkoholiczka

   Trzeba szukać na ebay.. czasami można kupić cały zestaw

 • Anonymous

  a ile kosztuje ten zabieg u fryzjera?

  • http://www.blogger.com/profile/02177627731089455391 Pinkoholiczka

   to zależy od fryzjera i Twoich włosów oczywiście.
   Ja płaciłam ok 600zł ale cena może się wahać nawet do 1000

 • Anonymous

  a ile kosztuje ten zabieg u fryzjera?

 • Anonymous

  Jakie dokładnie kosmetyki global keratin są potrzebne do zabiegu?

 • Anonymous

  Dziękuję!

 • Anonymous

  Przeczytałam ten poradnik i widzę że innym to się radzi jak zrobić to własnoręcznie ale samemu to się robi u fryzjera. Przy wyborze preparatu keratynowego warto by się dowiedzieć który jest z formaldehydem, a który bez. Powtarzanie zabiegu z formaldehydem może powoduje wypadanie włosów i podrażnienia skóry głowy, tak samo nieumiejętne nakładanie produktu. Ja osobiście nie radziłabym robić tego samodzielnie.

 • Anonymous

  Witam. Mam pytanie czy ten zabieg mozna sotsowac na naprawde bardzo zniszczone wlosy? W zeszlym tygodniu bylam u fryzjera i spalil mi wlosy trwala… Teraz po myciu ciagna sie jak guma. Wiele z nich wypadlo. Mam dlugie wlosy do pasa i szkoda mi obciac bo za pare miesiecy slub. Gdy wyscha to sa jak siano. Ratuje je na wszystkie sposoby i jest troche lepiej, ale bajgorsze jest ze sie ciagna po myciu. Problem polegal na tym ze przed trwala byly wiele razy farbowane na jasny blond. Przedtem wygladaly dosyc dobrze, ale teraz tragedia… Naprawde zle… Czy one sie zregeneruja? czy taki zabieg jest wskazany na moje wlosy? boje sie ze mi calkiem wypadna… Prosze o rade.
  Natalia

  • http://www.blogger.com/profile/02177627731089455391 Pinkoholiczka

   na Twoim miejscu poszłabym do naprawdę dobrego fryzjera i zapytała co on o tym sądzi.. Nie ryzykowałabym robiąc taki zabieg sama skoro masz aż tak zniszczone włosy.. Po samym opisie ciężko mi stwierdzić czy zabieg jest dla Ciebie i czy nie wyrządzisz sobie nim krzywdy.. nigdy nie robiłam trwałej i nie wiem co się po niej dzieje z włosami..

 • Anonymous

  Dziekuje. Faktycznie to najmadrzejszy pomysl z mozliwych jakie zostaly. Czlowiek chwyta sie wszystkiego co jest. Dzis zrobilam maske z mleka i duzej ilosci miodu z dodatkiem owoców rozy. Jest troche lepiej – przynajmniej sie az tak nie ciagna. Troche je podkuruje i pojde do specjalisty. Mam pytanie czy produkty z keratyna w plynie – te z mazidel – czy one rzeczywiscie daja duze efekty? zamowilam ale jeszcze nie probowalam

  • http://www.blogger.com/profile/02177627731089455391 Pinkoholiczka

   nie wiem jakie produkty, nie używałam więc się nie wypowiem.. ale powiedz mi co znaczy, ze włosy się ciągną?

  • Anonymous

   sa bardzo miekkie jak wata i gdy je rozczesuje to sie wyciagaja w dlugosci – np zamiast 1 cm robi sie 1,5 cm. Na poczatku bylo stracznie. Teraz juz jest lepiej. Wiele wlosow mi sie wyciagnelo i wiele wykruszylo sie po wyschnieciu. Bylam u fryzjera i mi je przyciął o pare cm i wygladaja wzglednie, ale problem zniszczenia zostaje. Gdy wyscha sa sztywne. Zastanawiam sie jak uratowac reszte ktora pozostala. Uzywam lini Oyster – szampon maska serum, do tego oliwa z oliwek, mleko i miod, gliss kur z jedwabiem i inne odzywki. Zastanawiam sie czy przy stosowaniu produktow z keratyna rzeczywiscie sie poprawi.

 • Anonymous

  hej. Ja pierwszy raz robie tym preparatem wlosy.. (Encanto) i chciała bym wiedzieć czy mogę używaż szamponą łącznie z odżywką PROSERIES z Wella

 • Anonymous

  Hej dziewczyny.Super temat, super blog. zainspirował mnie i zakupiłam właśnie zestaw profesjonalny Global Keratin GK The Best with Juvexin- zrobiłam dokładne rozeznanie w tym temacie i ten wraz z True Keratin to wiodące marki na obecną chwilę, natomiast GK ma lepsze opinie. wykonałam go sama – REWELACJA!!! Włosy mam miękkie jak nigdy dotąd, proste, odżywione i co najważniejsze ODPORNE NA WILGOĆ- to było moje marzenie!! zabieg zajął mi 3h, z tym, że trzymałam keratynę 30min. Muszę przyznć, że całkiem łątwy do wykonania- w salonie trwa ok 2-2,5 h na moich włosach do ramion. Niestety taki zestaw był w ogromnej pojemności- 1 litr keratyny i 1 litr szamponu oczyszczającego Ph+- może któraś z Was chciałaby odkupić część , bo zanim ja to zużyję miną lata. a przy okazji – również mam do odsprzedania ich firmową profesjonalną prostownicę, NOWĄ. proszę o kontakt pod adres natallie87@interia.pl . Z góry przepraszam założycielkę blogu za wtrącenie o odsprzedaniu części kosmetyków, ale może akurat któraś z dziewczyn będzie chętna:) pozdrawiam

  • Aga

   witam ile kosztował twój zestaw do prostowania i gdzie go kupiłaś

 • Anonymous

  Witam. znalazłam własnie zestaw tkai na allegro, podobno oryginalny produkt zostaje przelewany w buteleczki mające 50 ml, czy taka ilość jest odpowiednia dla moich włosów do ramion?

  • Anonymous

   Myślę, że tak. Widziałam też buteleczki 75ml które starczają na włosy do łopatek. Nie powinno byc problemu. ; )

 • Anonymous

  dodam że są jeszcze butleczki wielkości 75 ml, być może taka ilość będzie lepsza ?

 • Anonymous

  Witam. Ja mam pytanie z innej beczki, czy można usunąć keratynę z włosów? Mi okropnie wypadają włosy po tym zabiegu… Na początku łamały się końcówki, ale teraz już całe włosy lecą, od grudnia straciłam już chyba połowę :( Dodam, że preparat był bez formaldehydu i zabieg był robiony w profesjonalnym salonie fryzjerskim…

 • Anonymous

  Dziewczyny pisały że SLS w szamponach i odżywkach wypłukuje keratynę

 • Anonymous

  Znalazłam na allegro opakowanie 75ml. Starcza ono tylko na 1 raz? mam włosy troszeczkę za ramiona ;).

 • Anonymous

  Próbowałam sama laminowac włosy w domu żelatyną ale nic z tego nie wyszło.
  Włosy wysuszyły się jeszcze bardziej. Szczerze? Nie polecam tego sposobu. Na różnych stronkach internetowych czytałam o tym laminowaniu i widziałam zdjęcia na których było widac, że laminowanie przyniosło dobry efekt, jednak rezultaty u mnie były całkiem inne.

 • Anonymous

  http://allegro.pl/keratynowe-prostowanie-wlosow-75ml-encanto-i3030612720.html

  Tu masz wszystko co jest potrzebne do wykonania zabiegu czyli :
  - Szampon (75ml.)
  - treatment (75ml.)
  - odżywka (75ml.)

 • http://www.facebook.com/ada.kaczmarczyk.50 Ada Kaczmarczyk

  Czy po zabiegu można normalnie suszyć włosy suszarką czy trzeba czekać aż same wyschną?

 • słownik

  mnóstwo piszemy przez ”ó”

 • ola

  myślisz, że na grzywkę (którą prostuję codziennie i się wywija bez tego) też to zadziała?

 • Xxxx

  Najlepszy jest chenice kerabond

 • Pati

  Pinkoholiczka czy mogła bym dostać Twojego emaila ? Mam pare pytań co do prostowania włosków a na poczcie lepszy kontakt.Bardzo prosze. Pozdrawiam :)

 • iza

  mam bardzo suche łamiące się włosy … na mokro nie moge ich rozczesać bez jebwabiu … mam takie pytanie czy po umyciu tym szamponem jak włosy staną się jeszcze bardziej szorstkie czy nie zostane łysa ? hehe jeszcze jedno pytanie czy robiąc to samemu da sie coś zepsuć ? prosze o odpowiedz :) Iza

 • Judy

  Dziewczyny czy po keratynowym prostowaniu włosów(Encanto) moge uzywac jedwabiu firmy Biosilk?Wczoraj robiłam zabieg i nie wiem czy mogę tego używać.

  • ania

   jeżeli zawiera alkohol to nie można używać

 • Wariat

  Co to jest ten treatment ? ważne:)

  • karina

   preparat keratynowy :)

 • lusia

  witam czy mógłby ktos dodac strone z kreatyna z firmy Coppola lub
  Global Keratin

 • xxxxx

  Witam. jestem chyba jedną z tych niezadowolonych…. zabieg robilam u fryzjera po tygodniu zaczeły wypadac mi włosy jestem miesiac po zabiegu mam o polow mniej włosów i dalej wypadają…. najbardziej po umyciu glowy, czesze wlosy a one delikatnie wychodza po kilkanascie z cebulkami. jestem zalamana i nie wiem co mam zrobic… czy ktoś miał tez tak???

 • Iza

  Witam
  Czy orientujecie sie w kwestii dodatkowego odżywiania włosów po keratynie. A mianowicie chodzi mi o wcierkę Placen- ampułki.

 • ksss

  Jestem po keratynowym wygładzaniu włosów. Czy mogę uzyskać jakąś podpowiedź – jakiej odżywki używać do pielęgnacji włosów po zabiegu, w składzie z keratyną i bez silikonów? Będę wdzięczna za podpowiedź.

 • jarek

  Jak to czytam to mi się wątroba przewraca po pierwsze wymienione przez ciebie produkty do prostowania keratynowego są zakazane w UE zawierają formaldehyd lub formalinę normy unijne zezwalają na 0.2 % ale wstanie stałym w stanie lotnym czytaj opary norma mówi wyraźnie 0.00 oznacza to że produkt jest legalny tylko w butelce czytaj do celów kolekcjonerskich przy pracy prostownicą wydzielają się opary i żaden z tych produktów nie spełnia norm niektóre z wymienionych zawierają między 2.0 a 5.0% formaldehydu w razie problemów nici z ubezpieczenia odszkodowania itp produkt jest nie dopuszczony do sprzedaży jeśli chodzi o działanie formaldehydu :mutogenne odpowiedzialny za nowotwory muzyk i płuc ,formalina zaś podejrzewana jest oto że może prowadzić do martwicy komórek a i jeszcze robienie zabiegu samodzielnie w domu .Katastrofa większość prostownic się do tego nie nadaje odchylenia wskazań termostatu nawet 50°C lub różnice temp. na płytkach np.wskazanie termostatu 200°C temp płytkie jednym miejscu 173° a 3 cm obok 234°C tylko niektóre a raczej nieliczne profesjonalne prostownice spełniają te normy .Więc już widzę dziewczyny jak w domu profesjonalną prostownicą wybierając pasma o grubości do 0.5mm przesuwając płynnie z odpowiednią prędkością luzując docisk przy uwrażliwionych końcach po wcześniej nałożonym produkcie tak by nie dotknął skóry i oczywiście w masce i rękawiczkach wykonujecie zabieg .No cóż zdrowia życzę!

 • jarek

  Pisałem o szkodliwości rak mózgu płuc martwica komórek itd wyjściem są keratyny bez formaldehydu jak je rozpoznać?.Po tego typu produktach można myć włosy tego samego dnia po zabiegu można spinać zaginać itp. jest jeden mankament nie bardzo prostują raczej pielęgnują

 • Olka

  czy po keratynowym prostowaniu włosów można normalnie modelować i tapirować włosy ? :)

 • Julia

  jezeli chodzi o encanto i mycie wlosow na drugi dzien po zabiegu jak najbardziej mozna,. Ja tak zrobilam i nic sie nie dzialo. wlosy byly prosciutkie, i sa nadal a minelo juz jakies 2 miesiace.

 • ania

  ja robiłam prostowanie wczoraj w domu- preparatem firmy Alfaparf- nie zawiera formaldehydu – cały zestaw (startowy) kupiłam w sklepie internetowym za 99zł. Kosmetyków zostało mi na jeszcze jeden raz. Jestem farbowaną blondynką i niestety muszę przyznać, że po zabiegu moje włosy zmieniły kolor- są bardziej złote, żółte. O trwałości nie mogę się wypowiedzieć bo jeszcze nie umyłam głowy ( obiecują 3 miesiące). Zamierzam myć włosy szamponem babydream z rossmana (4zł). Odżywkę z keratyną kupiłam także Alfaparf (w tym samym sklepie internetowym za 37zł)- zobaczymy co z tego wyjdzie…

  • Alicja

   i jak z trwałością dzisiaj zamówiłam zestaw tej firmy, ile się utrzymało i czy wypadają włosy

 • PiPPi

  hej czy moge uzywac po zabiegu
  Absolut Repair Lipidium – L’Oréal ??? Podziekowal :)

 • cocochoco

  Ja robiłam keratyną „cocochoco”, kręcą się o połowę mniej, nie są proste jak druty (przynajmniej nie wszystkie), są super miękkie i dużo lepiej sie układają, nie ma potzreby nakładania tony jedwabiu i olejków po myciu, bo są bardzo gładkie, wcześniej miałam rozjaśniane kilka razy i farbowane na czerwony. włosy były bardzo suche, czasem nie dało sie ich rozczesać, bardzo się łamały, teraz sa w świetnej kondycji. zestaw kupiłam na allegro za 139zł, keratyna 125 ml, szampon oczyszczający 30ml i odżywka 50ml, keratyny zostało ok 25 ml, z mniejszą pojemnością były tańsze zestawy, choć ja sie bałam, że na włosy do pasa 100 nie wystarczy. Z czystym sumieniem mogę polecać zabiegi keratynowe ;-) niebo a ziemia!

 • Paula

  Ja dokladnie mam to sam problem,najpierw zachwyt nowymi prostymi wlosami a teraz rozpacz z powodu nadmiernie wypadajacych i kruszacych sie wlosow,po umyciu rozczesanie graniczy z cudem…..teraz zaluje ze sie zdecydowalam na ten zabieg i napewno juz wiecej go nie powtórze! To co teraz sie dzieje z moimi wlosami to poprostu tragedia….przed zabiegiem nie mialam nigdy takich tego typu problemów ,teraz chce mi sie plakac ze sama na wlasne zyczenie sobie zafundowalam takie gów….o za które jeszcze tyle pieniedzy zaplacilam…. :( Mam jednak mala nadzieje ze szybko mi ta keratyna-klej zejdzie przy codziennym myciu wlosów wszelkiego rodzaju szamponów z SLS i innych sls-owych parabenów
  Nigy nigdy wiecej……

 • mstb

  Witam. Chciałam polecic produkt, który ja używam, gdyż po przeczytaniu tego artykuły wydaje mi sie on nacznie prostszy w użyciu. Generlnie nakładanie wygląda tak samo jednak po wysuszeniu i wyprostowaniu produktu we wlosy myjemy je zwyklym szamponem i wszystko gotowe. Nie trzeba odczekiwac zadnych 3 dni czy nie zwiazywac wlosow. Produkt jest juz we wlosach gotowy w 100 i wlosy mozna myc i 5 razy dziennie, zwiazywac, krecic a i tak jak je potem umyje,y i wysuszymy to rezultat bedzie ten sam. Ten produkt nazywa sie Nov’Max mozna go zamowic jedynie na strnie producenta. Wystarczy wygooglowac strone. Niewiem na 100% jak wyglada przesylka do Polski, bo ja mieszkam w UK ale mozna napisac wiadomosc na stronie jest podany kontaktr i zapytac. Ja zawsze kupuje probke, ktora kosztuje ok .18 funtow i starcza na osobe z wlosami do ramion. Ja mam wlosy lugie wiec uzywam 2 probek. Mozna tez kupic duza butelke ktora kosztuje ok 200 funtow, wiec jezeli ma sie kolezanki do podzialu i jest sie pewnym, ze bedzie sie uzywac keratyny w przyszlosci jest to dobry pomysl na zakup. Ja uzywam produktu wraz z mama i szczerze mowiac latwiej mi jest wydac jednorazowo te 40 funtow niz kupowac cala butle za 200. Naprawde polecam ostatnio zabieg mialam robiony pol roku temu i nadal nie prostuje wlosow wcale, nadal sa proste.

 • Dorcia

  Próbowałam kiedyś sama Coppolą właśnie, ale wyszło beznadziejnie, musiałam do fryzjera lecieć (Studio Modnej Fryzury w Lublinie) i tam mi zrobili Goldwell Kerasilk Keratin Treatment – dopiero wtedy włosy mi się utrzymały proste i bez kręcenia przez 3 miesiące… Nie polecam Coppoli, u mnie już po tygodniu końcówki się skręcały…